Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 5 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ANKARA ÜNİVERSİTESİ
ANKARA ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
[Resim: 2X32yA.jpg]
[Resim: 6L45Ur.jpg]

1) Fakültenizde Preklinik – fantom laboratuvarlarınız mevcut mu?
 Fakültemizde preklinik laboratuvarlarımızın yanında anatomi laboratuvarımız da mevcut, ayrıca fantom masalarımız da geçen sene yenilendi.

2) Ders aldığınız-alacağınız Profesör öğretim üyeniz var mı?
   Üniversitemizde 63 profesör 5 doçent ve 1 doktor öğretim üyesi bulunmaktadır.

3) Kendinize ait bir fakülte binanız var mı?
 Köklü ve eski fakülte hastanemizde derslerimizi görüyoruz fakat yeni binamız da inşaat aşamasında ve çoğunluğu bitmiş durumda.

4) Sınav sistemi nasıl?
Okulumuzda vize final sistemi uygulanıyor. Sene içinde 2 vize 1 final uygulanıyor. Geçme notunda 110'luk sistem uygulanıyor, bu sistem öğrencilere ciddi kolaylık sağlıyor.

5) Sınıf geçme/kalma prosedürü nasıl?
Sınıfı geçmeniz için her dersten geçme notunuzun en az 60 olması gerekiyor. Herhangi bir dersten kalırsanız sınıf atlayamıyorsunuz ve sonraki sene sadece kaldığınız dersi alıyorsunuz.

6) Yeterince asistan mevcut mu?
 Yeterince asistanımız var, seve seve yardımcı oluyorlar. Kendi dişlerimizle ilgili sorunları da ücretsiz hallediyorlar.

7) Hoca ve asistanların öğrencilere karşı tutumları nasıl?
Bir sorumuz olduğunda asistanlara ve hocalara rahatlıkla ulaşabiliyoruz, öğrencilerle ilişkileri çok iyi.

8) Okula ulaşım nasıl?
Fakülte binamız Ankara'nın merkezi yerlerinden olan Beşevler'de bulunuyor. Ankara'nın ulaşım ağı geniş olduğu için fakülteye ulaşım gayet rahat sağlanıyor.

9) Yurt olanakları, yurtlar okula ne yakınlıkta?
Fakültenin tam karşısında KYK'ya ait bir kız yurdu var. Fakültemizin yanında üniversitemize ait birçok fakülteyi barındıran bir kampüs bulunuyor. Bu sebeple çevresindeki yurt olanakları oldukça çeşitli.

10) Okul sosyal bir okul mu? Kulüp sayısı-çeşitliliği yeterli düzeyde mi?
 Diş hekimliği fakültesine ait 3 ayrı topluluk bulunuyor. Üniversiteye ait de birçok topluluk var. İstersek bunlara da rahat bir şekilde katılabiliyoruz.

11) Bulunduğunuz şehir, bir öğrenci açısından pahalı bir şehir mi?
Ankara bir büyük şehire göre normal fiyatlara sahip fakat küçük şehirden gelen arkadaşlar için oynamalar olabilir.

Son olarak birkaç bir şey daha söylemek istiyorum. Okulumuz her sene 200 'e yakın öğrenci alımında bulunuyor. Bundan dolayı prekliniklerimiz biraz kalabalık oluyor pandemi süreciyle beraber çözüm bulunacağını düşünüyorum. Bulunduğumuz üniversite çok köklü bir üniversite . Bunun bize bir sürü avantajı var ama hastanemiz çok eskimiş durumda. Yeni hastanemiz yapım aşamasında ama senelerdir bu sene biticek vaatleri oluyor umarım en kısa sürede yeni hastanemize kavuşuruz. Biraz olumsuz konuştum ama bu bahsettiklerim her üniversitede görülen şeyler gözünüzü korkutmak istemem ben üniversitemden çok mutluyum sizleri de bekliyorum Smile
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi